DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

27 kwietnia 1792 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
 11 października 2024r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Swoją obecnością zaszczyciły nas także panie z Piotrkowskiego Stowarzyszenia Amazonek „Kamilki”, które podziękowały całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w przygotowanie Pikniku Zdrowotnego, podczas którego pobity został rekord Polski w jednoczesnym samobadaniu piersi. W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły pani Edyta Wiernicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia  oraz wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Prezydent Miasta Juliusz Wiernicki za szczególne zasługi dla piotrkowskiej  edukacji nagrodził panią Izabelę Kabzińską i panią Annę Szajbler.
     Tego dnia w murach naszej  szkoły po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste „Ślubujemy!”. Uczniowie klas pierwszych, kształcący się w zawodzie technik budownictwa i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zostali oficjalnie włączeni do braci uczniowskiej „Budowlanki”. Życzymy im, aby w czasie  nauki nie tylko zdobywali wiedzę, ale także rozwijali swoje pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata.
   Po części oficjalnej  uczniowie klasy III TB zaprosili  wszystkich do obejrzenia części artystycznej, która rozbawiła publiczność do łez.