Dzień Edukacji Narodowej

dzienedukacjinarod1
Dzień Edukacji Narodowej
Nauczyciel to ktoś, kto zapełnia nasze „mapy mentalne”. Jego trud jest często przez  nas niedoceniany, ale to właśnie On - Nauczyciel z cierpliwością i wytrwałością wskazuje  nam właściwą drogę, po której mamy kroczyć. Ta droga jest trudna i pełna porażek, ale warto nią podążać. Wiedza, którą zdobywamy w szkole rysuje przed nami nowe drogi, otwiera jeszcze pozamykane drzwi.
    Serdecznie dziękujemy za trud włożony w nasze nauczanie i wychowanie.

Uczniowie

13 października 2015 r. o godz. 13.30 w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie Nauczycieli, Pracowników administracji
i obsługi szkoły i Dyrekcji z uczniami. Dyrektor Szkoły nagrodziła i wyróżniła Nauczycieli za pracę na rzecz rozwoju, promocji szkoły, a przede wszystkim na rzecz Ucznia. Nagrodziła także uczniów klasy III TUS za zajęcie
I miejsca w ogólnopolskim konkursie "Młody Instalator".
Konkurs polegał na wykonaniu stanowiska pokazowo-dydaktycznego.
    Po części oficjalnej i życzeniach uczniowie klasy IV TOŚ i TI zaprosili na przygotowaną przez siebie część artystyczną.
    14 października 2015 roku to szczególny dzień dla Nauczycieli Budowlanki. Na uroczystości w Kancelarii Premiera, z rąk Minister Edukacji Narodowej tytuł honorowy Profesora Oświaty za zasługi na rzecz rozwoju edukacji, oświaty i fizyki
z dziedziny transportu membranowego otrzymała Pani dr Maria Jarzyńska, która jest autorem prac opublikowanych
w międzynarodowych czasopismach z listy filadelfijskiej. Prace te, wg opinii recenzentów, wniosły nowy wkład do nauki.
     Również tego dnia w Piotrkowskim Zamku Prezydent Krzysztof Chojniak za szczególne zasługi dla piotrkowskiej edukacji nagrodził Panią mgr Magdalenę Smolarczyk, Ojca mgr Ambrożego Wójcika oraz Pana Tadeusza Opińskiego.
    W czwartek, 22 października 2015r. w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. odbyły się  Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Medalami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej nagrodzeni zostali nauczyciele ze szkół
i przedszkoli naszego regionu oraz pracownicy administracji. Brązowym Medalem Prezydenta RP  za długoletnią służbę odznaczona została Pani mgr Anita Wojciechowska.