DOŁĄCZYLIŚMY DO PROGRAMU „AKCJA MENSTRUACJA W TWOJEJ SZKOLE”

Dzięki współpracy z Fundacją  "Akcja Menstruacja"  dołączyliśmy do programu pt. „Akcja Menstruacja w Twojej szkole”. W damskich toaletach pojawiły się skrzyneczki wraz z produktami higieny dla Naszych uczennic, Każda osoba potrzebująca może zabrać ze skrzyneczki podpaski lub tampony, a każda osoba, która chce pomóc, może coś w niej zostawić, zawsze w nowym, fabrycznym opakowaniu. Skrzyneczki będą na bieżąco uzupełniane o nowe produkty.
 Fundacja „Akcja Menstruacja” wspiera osoby dotknięte tzw. ubóstwem menstruacyjnym poprzez zapewnienie potrzebującym dostępu do bezpłatnych środków menstruacyjnych, a także wdrażając działania edukacyjne i przeciwdziałające okresowemu tabu. Ubóstwo menstruacyjne to ograniczony dostęp do środków menstruacyjnych, najczęściej z powodów ekonomicznych, ale też brak odpowiednich warunków niezbędnych do dbania o higienę.