DLA KAŻDEGO COŚ SŁODKIEGO

Ciasto swoje święto zawdzięcza międzynarodowemu uwielbieniu do wypieków. Tym samym rok w rok 26 listopada obchodzony jest ogólnoświatowy Dzień Ciasta. Niezwykłe święto zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Za granicą zwane jest pod nazwą National Cake Day lub Cake Day.

Dzień później w Budowlance uczciliśmy to święto organizując konkurs na najlepszy wypiek. W konkursie brało udział 10 uczniów i 4 nauczycieli, a zwycięzców wyłoniło siedmioosobowe Jury. Szybkim rozstrzygnięciem konkursu była zainteresowana cała społeczność szkolna co widać na zdjęciach.

Mamy nadzieję, że otrzymane nagrody książkowe przyczynia się do dalszego rozwoju swoich kulinarnych zdolności nie tylko na polu ciast.
Smacznego i do zobaczenia za rok na święcie ciasta.