99. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada odbyła  się w naszej  szkole uroczysta akademia.
 11 listopada 1918r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość i ponownie zaistniała na mapie Europy.
   10 listopada odbyła  się w naszej  szkole uroczysta akademia. Uczniowie recytowali polskie wiersze niepodległościowe. Społeczność szkoły  wysłuchała  pieśni patriotycznych oraz przypomniała sobie historię walk o utworzenie państwa polskiego.
  11 listopada 2017r.  w kościele oo. Bernardynów odprawiona została  msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.