21 LISTOPADA -ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
1
 
 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku  w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day . W Polsce święto to obchodzone jest od 2006 roku.  W naszej szkole  obchodzimy je już siódmy raz. 
 Jego celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.  Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia są słowa  „Życzliwość podaj dalej!”. To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca.
 We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Możemy  temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.
powrót