10 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
1
 Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego z jakimi każdego dnia boryka się coraz większa liczba ludzi, jak również na tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie (szczególnie w czasie trwania pandemii COVID-19, związanej z tym izolacji społecznej), brak właściwego odpoczynku.  Wszystko to  sprzyja rozwojowi zaburzeń psychicznych.
 Wychowankowie  Bursy Szkolnej  uczą się  jak zadbać o kondycję psychiczną np.: być pozytywnie nastawionym do świata, jeść zdrowo i ruszać się, dbać o przyjaźń, śmiać się. Ważnym aspektem w pracy z młodzieżą są rozmowy indywidualne, które pomagają rozładować złe emocje, podejmować ważne decyzje prywatne i szkolne.
W tym dniu przyświeca nam  hasło: „NIE BÓJMY SIĘ ROZMAWIAĆ”.
 
powrót