10.GEOPODCHODY 2016

GEOPODCHODY 2016
    Geopodchody to ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących  się
w zawodzie technik geodeta. Współorganizatorami tego konkursu są Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie, Wydział Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa Uniwersytetu Warmińsko –Mazurskiego  w Olsztynie, a także Warmińsko – Mazurski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich.
    Geopodchody są konkursem złożonym z dwóch etapów. W tegorocznej edycji,  w etapie teoretycznym, udział wzięło 56 zespołów, czyli 168 uczniów z 21 polskich szkół. Uczestnicy
w zespołach trzyosobowych rozwiązywali test przez platformę e-learningową  MOODLE.
     Etap drugi obejmował geodezyjne konkurencje praktyczne, które odbyły się 6 maja na terenie kampusu uniwersyteckiego Kortowo. W tej części konkursu udział wzięło 20 zespołów z 10 szkół, wśród nich zespół reprezentujący ZSPiPO-W nr 3 w składzie: Ewelina Białas, Kinga Olczyk, Rafał Litych.
     Przez cały dzień uczestnicy wykonywali zadania praktyczne w różnych miejscach Kortowa.
Do wykonania każdy zespół miał 10 zadań w określonym czasie 35 minut na każde.
     Wieczorem, podczas wspólnego spotkania przy ognisku, uczestnicy odpoczywając, dzielili się wrażeniami  z konkursu, natomiast jury do późnych godzin nocnych weryfikowało  poprawność wykonania zadań, by następnego dnia można było wręczyć nagrody.
     Drużyna z naszej szkoły zajęła bardzo dobre VI miejsce. Serdecznie gratulujemy!