WERNISAŻ W MEDIATECE 800-LECIA

7 listopada wychowankowie  Bursy Szkolnej obejrzeli w Mediatece 800-lecia wernisaż z pleneru artystycznego uczniów klasy III i IV Liceum Sztuk Plastyczny z ZSP 6. Koledzy i koleżanki z Bursy uczestnicząc w inspirującej wystawie podziwiali  obraz  Patrycji Stefańskiej. Plener odbył się we wrześniu w Sulejowie na Podklasztorzu, gdzie  uczniowie mogli skorzystać z  otaczającej ich przyrody i architektury,  a także  słonecznej i wietrznej pogody. Całe przedsięwzięcie trwało 4 dni. W pierwszym dniu były tworzone szkice do obrazów, w drugim i trzecim malowano obrazy, a w czwartym tworzono kolejne szkice malarskie. Plener  nauczył młodych plastyków radzenia sobie z różnymi przeszkodami, których nie doświadczą w pracowni  np. zmiany w pogodzie.