WIELKI SUKCES NASZEGO UCZNIA PODCZAS KONKURSU WERSKILLS

W dniach 21-22 października w Radomiu odbył się konkurs WeRskills. Naszą szkołę  reprezentował  Łukasz Mazurek, uczeń klasy III kształcący się w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie. Uczeń podczas konkursu miał zbudować wymagający   i technicznie skomplikowany zespół ścianek w systemie suchej zabudowy. Jeden z etapów to 7,5 godziny budowania konstrukcji, opłytowania jej, wykonania połączeń ślizgowych, wykonania półki   i szpachlowania do standardu Q1.

Pierwszy dzień wymagał dużego nakładu pracy i wysiłku, ale Łukasz jako jeden z niewielu uczestników wykonał wszystkie zaplanowane zadania i zachował wiele energii do dalszego działania. Jego praca była wyjątkowo dokładna i dobrze zorganizowana. Eksperci - jurorzy już na tym etapie wysoko oceniali jego fachowe umiejętności i kreatywność w zastosowanych rozwiązaniach. Kolejny etap polegał na wykonaniu obsadzenia narożników i szpachlowaniu przedścianki do standardu Q3.
 Ostatecznie Łukasz zajął drugie miejsce, a jego praca była stawiana za wzór w kwestii planowania, dbałości o szczegóły i najdokładniejszego zachowania wymiarów w odniesieniu do projektu.