7.Tydzień Honorowego Krwiodawstwa w ZSP i PO-W nr3

tydzienhonorowegokrwiod
Tydzień Honorowego Krwiodawstwa w ZSP i PO-W nr3
   Zakończyliśmy trwający w dniach 22-26 listopada Tydzień Honorowego Krwiodawstwa.

W ramach tego przedsięwzięcia zorganizowaliśmy:
•    23 listopada - prelekcję popularyzującą honorowe krwiodawstwo adresowaną do młodszych kolegów z klas drugich, którzy niedługo staną się pełnoletni i będą mogli świadomie dołączyć do naszego grona. Do współpracy zaprosiliśmy pana Jana Kaźmierczaka – człowieka całym sercem oddanego tej szlachetnej idei.
•    24 listopada - Turniej Krwiodawców Klas Trzecich, do którego przystąpili reprezentanci klas IIITG, IIITI, IIIt. Musieli oni wykonać zdjęcie i wymyśleć hasło promujące honorowe krwiodawstwo, zaprojektować plakat – ogłoszenie informujące
o najbliższej akcji w szkole, przekonać innych, którzy jeszcze nie oddawali krwi, aby zdecydowali się na ten szlachetny gest.
•    26 listopada - drugą w tym roku szkolnym akcję krwiodawstwa, w której oddały krew 43 osoby, co daje ponad 19 litrów krwi.
Sądzimy, że podjęte działania przyczyniły się do zdobycia wielu ciekawych informacji dotyczących honorowego krwiodawstwa, ale także poszerzenia wiedzy związanej z koniecznością dbania o zdrowie własne i innych.
                                                                                           Kolejna akcja już 28 stycznia 2016 roku.
  Pozdrawiamy: Marcel Krawczyk, Mateusz Ludwikowski,Tomek Ratajski, Piotr Baor i Piotr Ściepłek - uczniowie klasy III TI.