ZWYCIĘSTWO NASZEJ DRUŻYNY W ETAPIE WOJEWÓDZKIM OLIMPIADY WIEDZY O RODZINIE

„Grunt to rodzina” to hasło tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie, której etap wojewódzki odbył 6 marca 2024r. w III LO w Łodzi. W tym roku do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 5 par z największą ilością punktów zdobytych w etapie szkolnym. Uczestnicy mieli przygotować prezentację na jeden z piętnastu zadanych tematów i odpowiedzieć na trzy pytania. „Budowlankę” w etapie wojewódzkim reprezentowały w tym roku aż dwa zespoły. Alicja Niepsuj i Oliwia Sitek z klasy V TG przygotowały prezentację „Możliwości pomocy dzieciom i młodzieży w sytuacji zagrożenia przemocą domowej” i  zdobyły  IV miejsce w województwie łódzkim.  Wiktoria Gomula i Bartłomiej Pączyński z prezentacją  „Kochać – jak to łatwo powiedzieć”  wywalczyli I miejsce i tym samym zagwarantowali sobie udział w finale centralny Olimpiady, który  odbędzie się  18-19  kwietnia  w Olsztynie.