WYCIECZKA DO LONDYNU

00daf503-2044-4a95-80af-62d518e12b57
W dniach 08.04 – 14.04.2024 uczniowie ZSP i PO-W nr 3 wraz z uczniami ZSP nr 6 odwiedzili Londyn i Oksford. Obejrzeli najciekawsze eksponaty w muzeach ( The British Museum, Science Museum, The Natural History Museum, ) i galeriach ( Tate Modern, The National Gallery ). Zachwycali się figurami woskowymi w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud`s. Zwiedzili budowlę obronną i pałacową Tower of London oraz katedrę Św. Pawła, St Paul`s Cathedral. Przepłynęli Tamizę statkiem wycieczkowym oraz spojrzeli na Londyn z góry z koła obserwacyjnego London Eye. Mieli możliwość zrobić zakupy na Oxford Street, spróbować chińskiego jedzenia w China Town i pospacerować po placach Trafalgar Square i Piccadilly Circus. Zrobili niezliczoną liczbę kroków po londyńskich parkach i ulicach, ale podróżowali też środkami komunikacji miejskiej, w tym odbyli przejażdżkę autobusem piętrowym. Oczywiście nie omieszkali odwiedzić pałacu królewskiego Buckingham Palace. Wycieczkowicze obejrzeli także budynki parlamentu brytyjskiego The Houses of Parliament wraz ze słynnym Big Benem. W Oksfordzie wchłonęli atmosferę naukową najstarszego uniwerytetu w Wielkiej Brytanii, obejrzeli muzeum Ashmolean Museum, odwiedzili kościół uniwersytecki oraz jedną z najstarszych bibliotek Bodleian Library. W każym miejscu Londynu wycieczkowicze chłonęli język angielski, który mieli także okazję ćwiczyć dzięki zakwaterowaniu u rodzin brytyjskich. Na wycieczce było wesoło, czasami ktoś pomylił walizki lub zgubił się na dworcu kolejowym. Warto było przetrzymać dwie noce w autokarze, aby poznać to wspaniałe, kolorowe miasto, jakim jest Londyn.