Table 'zspnr3.news_cats' doesn't exist
Table 'zspnr3.photo_albums' doesn't exist
Table 'zspnr3.download_cats' doesn't exist
FILMY O SZKOLE
SZKOLNA GAZETKA
SIEDEMNASTY NUMER: CZERWIEC 2015

Szkolna gazetka

KONIECZNIE PRZECZYTAJ!
Nawigacja
Zarządzenia Dyrektora Szkoły
  Zarządzenie Nr 18/2014

DOKUMENTY SZKOLNE
  STATUT ZSPiPO-W nr3

Portal szkoły
  Strona Główna
  Informator szkolny
  Osiągnięcia uczniów
  Media o nas
  Biblioteka
  Galeria
  Wycieczki
  Szukaj
  Kontakt

O patronie naszej szkoły
  Władysławie Stanisławie Reymoncie

Rok 2015 rokiem:
  Św.Jan Paweł II (Karol Wojtyła), Jan Długosz herbu Wieniawa

MATURA

EGZAMIN ZAWODOWY

LEKCJE I PRZERWY LEKCYJNE

Lp

Czas trwania

1.

8.00 - 8.45

2.

8.55 - 9.40

3.

9.50 - 10.35

4.

10.50 - 11.35

5.

11.45 - 12.30

6.

12.40 - 13.25

7.

13.35 - 14.20

8.

14.25 - 15.10

ARCHIWUM SZKOŁY
Informacje z poprzednich lat
Zdjęcia szkolne
Zdjęcia z DNI PATRONA SZKOŁY
ZAWODY W TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA
Technik urzadzen i systemow energetyki odnawialnej
Technik informatyk
Technik ochrony środowiska
Technik drogownictwa
Technik geodeta
Technik budownictwa
Technik urządzeń sanitarnych
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie



Zapomniane hasło?
J.Tuwim,J.Czochralski,W.Lutosławski
ROK 2013 ROKIEM JULIANA TUWIMA, JANA CZOCHRALSKIEGO, WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO.

W grudniu 2012r. Sejm RP zaakceptował, trzy zgłoszone przez Komisję Kultury i Środków Przekazu, uchwały dotyczące ustanowienia roku 2013 Rokiem Jana Czochralskiego, Rokiem Juliana Tuwima i Rokiem Witolda Lutosławskiego.
zdjecieJan Czochralski urodził się 23 października 1885 w Kcyni (woj. kujawsko-pomorskie), nie ukończył żadnej wyższej uczelni, zdawał egzaminy eksternistycznie i osiągnął w Niemczech najwyższe stanowiska w towarzystwach metalurgicznych. Mimo że miał wiele propozycji z całego świata, m.in. zostania dyrektorem generalnym zakładów Forda w Ameryce, to na apel prezydenta Ignacego Mościckiego porzucił wszystkie intratne propozycje i wrócił do Polski, żeby zbudować podwaliny nowoczesnej nauki, tworzyć instytuty, które pozwolą się polskiej nauce rozwijać. W 1929 r. Czochralski otrzymał tytuł doktora honoris causa Politechniki Warszawskiej i objął posadę profesora na Wydziale Chemicznym tej uczelni, gdzie stworzono dla niego Katedrę Metalurgii i Metaloznawstwa. Do wojny pracował badawczo, kształcił kadrę naukowców, którzy po wojnie tworzyli podstawy polskiej metalurgii. Pod koniec 1939 r. w Warszawie uruchomił Zakład Badań Materiałów, gdzie podczas okupacji utworzono laboratorium, w którym produkowano amunicję. Po wojnie Czochralski został aresztowany pod zarzutami współpracy z władzami niemieckimi. Sąd w Piotrkowie Trybunalskim oczyścił go z tych zarzutów, ale mimo to Senat Politechniki Warszawskiej odmówił przyjęcia go w poczet profesorów. Naukowiec wycofał się do swojej rodzinnej Kcyni. Zmarł 22 kwietnia 1953 r. po rewizji Urzędu Bezpieczeństwa w jego willi. Dopiero 29 czerwca 2011 r. Senat Politechniki Warszawskiej ogłosił rehabilitację Czochralskiego i przywrócił mu tytuły profesorskie. W sześćdziesiątą rocznicę śmierci Jana Czochralskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej postanawił oddać hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców współczesnej techniki, którego przełomowe odkrycia przyczyniły się do światowego rozwoju nauki. Odkryta przez niego metoda otrzymywania monokryształów, nazwana od jego nazwiska metodą Czochralskiego, wyprzedziła o kilkadziesiąt lat swoją epokę i umożliwiła rozwój elektroniki. Dziś wszelkie urządzenia elektroniczne zawierają układy scalone, diody i inne elementy z monokrystalicznego krzemu, otrzymywanego właśnie metodą Czochralskiego. Kolejnym patronem roku 2013 będzie Julian Tuwim. W 2013 roku przypada sześćdziesiąta rocznica śmierci poety, który zmarł 27 grudnia 1953 roku. W 2013 roku minie też sto lat od jego poetyckiego debiutu - publikacji wiersza "Prośba" w "Kurierze Warszawskim".

zdjecieJulian Tuwim urodził się
w Łodzi w 1894 w rodzinie mieszczańskiej pochodzenia żydowskiego. W Łodzi ukończył gimnazjum, pisał i drukował pierwsze wiersze. Związek poety z tym miastem widoczny będzie w jego późniejszej twórczości. W 1916 roku Tuwim przeniósł się do Warszawy, gdzie zaczął studiować prawo i filozofię, szybko jednak porzucił studia. Zaangażowany w twórczość poetycką zdobywa rozgłos. Wiersz „Wiosna” ogłoszony w 1918 roku staje się wielkim wydarzeniem. Tuwim w tym samym roku publikuje swój pierwszy tomik „Czyhając na Boga”, staje się coraz bardziej popularny. Poeta wiążę się w tym okresie z kabaretem „Pikador” – pisze teksty piosenek, skecze. Wchodzi w skład grupy poetyckiej Skamander . Kolejne tomiki Tuwima m.in.: „Sokrates tańczący” (1919), „Siódma jesień” (1921) cieszą się wielką popularnością. Za najaktywniejszy okres twórczości Tuwima uznać należy połowę lat dwudziestych i lata trzydzieste. Ukazują się wtedy, uznawane za najlepsze, zbiory liryków: „Słowa we krwi” (1926), „Rzecz czarnoleska” (1929), „Treść gorejąca” (1936) oraz wybór satyr „Jarmark rymów” (1934). Lata wojny Tuwim spędza na emigracji: we Francji, później w Ameryce. W okresie przymusowego wygnania powstaje cykl pięknych wierszy zebranych w zbiorze „Kwiaty polskie”. Po powrocie do kraju w 1946 roku osiedla się w Warszawie. Pisze już niewiele wierszy; oddaje się innym pracom i pasjom kulturalnym, m.in. działalności przekładowej, układaniu księgi wierszy polskich XIX wieku. Umiera nagle w grudniu 1953 roku w Zakopanem, dokąd wyjechał wraz z rodziną na urlop. Obie rocznice stanowią okazję do oddania hołdu temu wielkiemu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń Polaków, ucząc ich zarazem poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. Poezja Juliana Tuwima jest jedną z najważniejszych w XX wieku propozycji uprawiania sztuki słowa. Bogata i różnorodna twórczość autora "Kwiatów polskich" stanowi żywotną i atrakcyjną propozycję dla odbiorców w każdym wieku.

zdjecieW 2013 roku przypada też 100. rocznica urodzin kompozytora Witolda Lutosławskiego. Witold Lutosławski, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich, urodzony 25 stycznia 1913 w Warszawie, zmarł 7 lutego 1994 w Warszawie. Studiował w Konserwatorium Warszawskim (1932-1937) kompozycję oraz grę na fortepianie. Pierwszym sukcesem było prawykonanie "Wariacji symfonicznych" (1939). Jego karierę zahamowały lata wojny – grał wtedy wraz z Andrzejem Panufnikiem w warszawskich kawiarniach, dokonując opracowań ok. 200 utworów na 2 fortepiany. Z tego czasu pochodzą słynne "Wariacje na temat Paganiniego". Twórczość Lutosławskiego przechodziła liczne przeobrażenia stylistyczne, od neoklasycyzmu i inspiracji folklorem w początkowym okresie do bardzo indywidualnego języka w dojrzałych latach. Pierwszym z długiego szeregu arcydzieł stał się "Koncert na orkiestrę" (1954) – najczęściej na świecie wykonywany utwór Lutosławskiego. Napisał wiele dzieł z myślą o wielkich wykonawcach – m.in. "Koncert wiolonczelowy" dla Mścisława Rostropowicza, "Koncert fortepianowy" dla Krystiana Zimermana. Już od lat 50. Lutosławski cieszył się rosnącą międzynarodową sławą, był zapraszany do udziału w prestiżowych festiwalach i do jury konkursów kompozytorskich, prowadził wykłady i kompozytorskie kursy. Otrzymywał zamówienia od czołowych orkiestr i instytucji. Za swoje dokonania został uhonorowany licznymi nagrodami, doktoratami honoris causa kilkunastu prestiżowych uczelni w Polsce, Europie i Ameryce. Był członkiem honorowym wielu akademii artystycznych i naukowych oraz stowarzyszeń muzycznych. Wyczulony na potrzeby innych, przez wiele lat prowadził dyskretną działalność charytatywną, m.in. fundując stypendia dla młodych kompozytorów i wykonawców. Czując się obywatelem, któremu bliskie są sprawy społeczeństwa, w latach 80. aktywnie angażował się w różne formy działań "Solidarności". Dzieła Lutosławskiego wywarły ogromny wpływ na rozwój muzyki naszych czasów. Konsekwencja w odkrywaniu nowych obszarów muzyki w połączeniu z twórczym sięganiem do tradycji, mistrzowska technika kompozytorska i oryginalność języka muzycznego zapewniły mu rangę jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku.
II miejsce w rankingu techników
 
zdjecie

Technikum Kształtowania Środowiska w ZSPiPO-W nr 3
 na II miejscu w mieście i powiecie w rankingu techników 2013
 10 stycznia 2013 ukazał się kolejny ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnch umożliwiających przystąpienie do egzaminu maturalnego, przygotowany przez „Rzeczpospolitą” oraz portal internetowy www.perspektywy.pl
 Cieszymy się bardzo, ponieważ nasza szkoła – TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA w ZSPiPO-W nr 3
 zajęła w tym roku
 II MIEJSCE wśród techników Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego
 oraz 23 miejsce w województwie łódzkim.


czytaj więcej

MISTRZOSTWA MIASTA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZEWCZĄT
MISTRZOSTWA MIASTA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

       zdjecie
17 stycznia 2013, w hali ZSP nr 4, odbyły się Mistrzostwa Miasta
w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 8 szkół ponadgimnazjalnych.
      




                                          Zapraszamy do galerii.

Nasze dziewczęta w składzie: Łopacińska Sylwia III TG, Kaleta Monika III TD, Ryżewska Olga I TG, Krysiak Julita IV TG, Koblenzer Agnieszka II TOŚ, Gołos Dominika II TG, Kabzińska Andżelika I TOŚ, Stelmach Anna I TG, Warchulińska Marta II TG, wygrały mecz z III LO (1:0), wygrały z ZSP 4 (3:0) oraz z ZSP 6 (3:2) i zajęły  bardzo wysokie III miejsce w mieście.

Gratulujemy!
dyplom
Strona 21 z 47 << < 18 19 20 21 22 23 24 > >>

II miejsce
w rankingu techników 2014

BUDOWLANKA
WYGRAŁA
PLEBISCYT
NA SUPERSZKOŁĘ

Piszą o nas
w Piotrków Trybunalski nasze miasto.pl

ABSOLWENCI
Informacje dla kandydatów

Film promujący naszą szkołę


Oferta Edukacyjna

Zobacz prezentację1

Zobacz prezentację2

ulotka-informator

Bursa szkolna

Plakat promocyjny szkoły


kryteria przyjęć

Wykaz podręczników dla klas pierwszych technikum obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.


Wykaz podręczników dla klas pierwszych zsz obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.




WAKACJE!

dzisiaj 09.07.2015
Informacje pozostałe

Platforma Elearningowa

OLIMPIADA WIEDZY
I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH


ZŁOTA KIELNIA

OLIMPIADA WIEDZY
GEODEZYJNEJ
I KARTOGRAFICZNEJ


Materiały Budowlane

Strona główna Biuletynu Informacji
Publicznej

ZAWODY W ZASADNICZEJ SZKOLE ZAWODOWEJ nr3
Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
Murarz - tynkarz
Stolarz