Table 'zspnr3.news_cats' doesn't exist

Zdjęcia szkolne
Zdjęcia z DNI PATRONA SZKOŁY
ZAWODY W TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA
Technik urzadzen i systemow energetyki odnawialnej
Technik informatyk
Technik ochrony środowiska
Technik drogownictwa
Technik geodeta
Technik budownictwa
Technik urządzeń sanitarnych

Zapomniane hasło?
MATURA 2014
RUSZYŁA MATURA 2014!

5 maja rozpoczęła się sesja maturalna 2014. Tradycyjnie rozpoczął ją o 9:00 pisemny język polski na poziomie podstawowym. Na napisanie pracy absolwenci z klas IV technikum mieli 170 minut, choć sporo osób opuszczało sale znacznie wcześniej. Podczas poniedziałkowej części egzaminu z języka polskiego należało odpowiedzieć na pytania sprawdzające umiejętność czytania ze zrozumieniem. Podstawą do tego zadania był zamieszczony w arkuszu tekst o miłości, zawierający fragmenty utworów Platona, Cypriana Kamila Norwida i ks. Jana Twardowskiego. W drugiej części abiturienci musieli napisać wypracowanie na jeden z dwóch tematów. Pierwszy dotyczył "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Maturzyści, którzy nie najlepiej czują się w pozytywistycznej prozie, chętniej wybierali "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.
 We wtorek maturzyści z naszej szkoły zmagali się z matematyką, a w środę 7 maja z językiem angielskim.
 Równolegle z egzaminami pisemnymi z przedmiotów dodatkowych, według szkolnych harmonogramów będą się odbywać także egzaminy ustne. Mamy nadzieję, że wyniki, które maturzyści poznają dopiero 27 czerwca będą jak najlepsze.
 Trzymamy kciuki!

10 lat Polski w Unii Europejskiej

9 maja 2014 r. uczniowie klasy III TD uczestniczyli
w obchodach 10-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Maszerując w kierunku Rynku Trybunalskiego rozdawali kwiaty napotkanym kobietom-tym dorosłym i tym jeszcze całkiem malutkim, przypominając o dzisiejszym święcie.
 Po dotarciu na rynek uczniowie uczestniczyli w grach
i konkursach. Odwiedzili liczne stoiska i zgłębili wiedzę na temat korzyści z przystąpienia Polski do UE, zaopatrując się jednocześnie w materiały informacyjne w postaci broszur i kalendarzy.
 W pięknym majowym słońcu, zaopatrzeni w balony
i flagi, uczniowie Budowlanki oklaskiwali występujących na scenie artystów z piotrkowskich szkół.

Liga Strzelecka-podsumowanie
MIĘDZYSZKOLNA LIGA STRZELECKA Z KARABINKA
 PNEUMATYCZNEGO TYPU HANEL
 W SEZONIE 2013/2014 - PODSUMOWANIE

Zmagania uczniów w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej z karabinka pneumatycznego typu HANEL trwały od października 2013r., a zakończyły się w kwietniu 2014r. Odbyło się dziewięć kolejek zawodów strzeleckich. Uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami strzeleckimi, a także ze względu na ilość przeprowadzonych kolejek, samodyscypliną
i konsekwencją w dążeniu do celu. W Lidze uczestniczyły zespoły 5-osobowe reprezentujące szkoły powiatu piotrkowskiego. Przeprowadzona została klasyfikacja indywidualna i drużynowa. W zmaganiach strzeleckich uczestniczyło 48 uczniów oraz 20 uczennic, łącznie sklasyfikowano 14 drużyn. Jedna z drużyn naszej szkoły zajęła miejsce II, a w jej składzie wystąpili:
  • Żaneta Purgał – II TG
  • Piotr Cieślak – III TG
  • Łukasz Zelcer - III TB
  • Mikołaj Ciotucha – III TG
  • Mateusz Podlaski – III TG

W klasyfikacji indywidualnej wśród dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy II TG-Żaneta Purgał. Uczennica klasy III TG- Marta Warcholińska - zajęła miejsce VI. W klasyfikacji indywidualnej wśród chłopców miejsce II zajął Piotr Cieślak – uczeń klasy III TG. Natomiast uczeń klasy III TB – Łukasz Zelcer - zajął miejsce XII.

20 maja 2014r., w czasie trwania Turnieju z KBKS, zostaną rozdane pamiątkowe medale i dyplomy

Strona 38 z 47 << < 35 36 37 38 39 40 41 > >>

w rankingu techników 2014

BUDOWLANKA
WYGRAŁA
PLEBISCYT
NA SUPERSZKOŁĘ

Piszą o nas
w Piotrków Trybunalski nasze miasto.pl

Informacje dla kandydatów

Film promujący naszą szkołę

Oferta Edukacyjna

Zobacz prezentację1

Zobacz prezentację2

ulotka-informator

Bursa szkolna

Plakat promocyjny szkoły

kryteria przyjęć

Wykaz podręczników dla klas pierwszych technikum obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

Wykaz podręczników dla klas pierwszych zsz obowiązujących w roku szkolnym 2015/2016.

WAKACJE!

dzisiaj 09.07.2015
Informacje pozostałe

Platforma Elearningowa