konkurs historyczny 2011
Dodane przez bbb dnia Marzec 27 2011 18:54:00
    Dnia 21 lutego 2011r. uczniowie klasy II TB i III TI Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr3 wzięli udział w IX Międzyszkolnym Konkursie Historycznym "Poznaj swoje miasto". W tym roku tematem przewodnim był "Piotrków Trybunalski w czasach piastowskich".
    Celem niniejszego konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży naszego regionu zainteresowania dziejami oraz upamiętnienie postaci, wydarzeń i poglądów charakterystycznych dla naszego miasta. Konkurs został przeprowadzony w II etapach. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test. Do kolejnego etapu przeszło 9 zawodników, którzy udzielali odpowiedzi ustnej na postawione pytania. Nasi uczniowie zakwalifikowali się do ścisłego finału. Byli to uczniowie klasy II TB - Michał Mucha i Szymon Woźniak. W grupie tej znalazł się również uczeń klasy III TI - Rafał Tujek, który zajął II miejsce. Młodzież przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki historii - Wioletty Puchalskiej, która udzielała cennych wskazówek.

Rozszerzona zawartość newsa