konkurs olipijski 2011
Dodane przez bbb dnia Grudzień 07 2011 21:04:14
X edycja Konkursu Olimpijskiego
 „Na Olimpijskim Szlaku – od Aten do Londynu”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Konkursie Olimpijskim „Na olimpijskim szlaku-od Aten do Londynu”. Podstawowe założenia tego konkursu oparte są na krzewieniu idei olimpijskiej, przypomnieniu osiągnięć wybitnych polskich sportowców, pokazaniu piękna szlachetnej rywalizacji prowadzonej według zasad fair play.

zdjecie W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w klasyfikacji indywidualnej w swojej strefie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
VII msc. Rafał Tujek (IV TI)
VIII msc. (ex aequo) Kamil Salamaga
i Mateusz Łągwa (II TD).

Zapraszamy do galerii.

Rozszerzona zawartość newsa
        W celach konkursowych przeprowadzono eliminacje szkolne. Trzy osoby, które posiadały najszerszą wiedzę z zakresu igrzysk olimpijskich reprezentowały ZSPiPO-W nr 3 w eliminacjach strefowych. Odbyły się one 26 listopada 2011r. w Gimnazjum im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Wyszkowie. Strefę tworzyły cztery województwa: łódzkie, mazowieckie, lubelskie i podlaskie. Uczestnicy odpowiadali na 15 pytań otwartych.
        W kategorii szkół ponadgimnazjalnych w klasyfikacji indywidualnej w swojej strefie nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: VII msc. Rafał Tujek (IV TI) VIII msc. (ex aequo) Kamil Salamaga i Mateusz Łągwa (II TD)
        Biorąc pod uwagę uczestników z woj. łódzkiego Rafał Tujek zajął miejsce III, a Mateusz Łągwa i Kamil Salamaga ex aequo miejsce IV.
        W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło woj. mazowieckie, natomiast woj. łódzkie zajęło miejsce II (ex aequo) z podlaskim. Uczeń Rafał Tujek, który uzyskał trzeci wynik w naszym województwie będzie reprezentował ZSPiPO-W nr 3 w półfinale ogólnopolskiego Konkursu Olimpijskiego który odbędzie się 17 grudnia 2011r. w Dzierżoniowie.
        Głównym technicznym organizatorem konkursu jest: Stowarzyszenie „Super Kibic” w Dzierżoniowie przy współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim.

dyplom