Dzień Ziemi 2011
Dodane przez bbb dnia Maj 29 2011 20:22:44
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2011

Początki obchodów Dnia Ziemi na świecie sięgają roku 1970, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Od 1990 roku Dzień Ziemi obchodzony jest również w Polsce. Głównym zadaniem tego święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.  Jest to również doskonała okazja do przedstawienia szerokiej liczbie odbiorców zagrożeń naszej planety oraz dyskusji o zależnościach pomiędzy ochroną środowiska naturalnego a zdrowiem i życiem jej mieszkańców.
    Z okazji obchodów Dnia Ziemi, 17 maja 2011r. odbył się w naszej szkole Sejmik Ekologiczny przygotowany przez panie: B.Baranek, M.Smolarczyk, J.Wasilewską.

W konkursach takich jak: moda ekologiczna, kalambury ekologiczne, segregacja odpadów, rzut puszką do kosza, skoki w workach - wzięły udział wszystkie klasy pierwsze.
    Rywalizację wygrała klasa I TB. Mogliśmy także obejrzeć występ klasy I Technikum Informatycznego zatytułowany „Ziemię macie tylko jedną”.

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole.

Rozszerzona zawartość newsa