110.Koniec jest zawsze początkiem nowego. Życzenia dla absolwentów bursy.

Drodzy absolwenci Bursy Szkolnej Nr1!
  Wasza podróż wciąż trwa, właśnie dobiega kresu  jej kolejny etap – nauka w szkole, pobyt w bursie. Początek nie był łatwy – obce twarze, nowe obowiązki i ten niepokój: Czy dam radę? Czy na pewno dotrzymam innym kroku? A jacy będą współtowarzysze mojej wędrówki?
Serdeczny uśmiech nowego wychowawcy, pierwsza dobra ocena, życzliwa pomoc kolegi – stopniowo pojawiała się wiara w siebie i przekonanie, że kroczycie pewnie właściwą drogą. I tylko cel wydawał się tak odległy.
  Kończy się prosta drogą, którą wspólnie wędrowaliście, pokonując drobne przeszkody i życzliwie pomagając tym, którzy od czasu do czasu się potykali. Wędrówka trwa nadal, ale już inaczej. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi, a jest ich tak wiele. Kuszą wielkimi sukcesami, ale czasem prowadzą na manowce.
Tak łatwo pobłądzić i stracić z oczu cel.

Wielki Polak, Jan Paweł II, powiedział młodym ludziom: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda”. Pamiętajcie o tych słowach wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Koniec_jest_zawsze_poczatkiem_nowego (pdf) 0.46mb, (Pobrań: 178)